Skoro czytasz ten tekst to znaczy że postanowiłeś/aś zrobić coś dla siebie i dla swojego rozwoju. Gratuluję Ci tej decyzji, bo sama wiem, jak czasem ciężko zrobić ten pierwszy krok.
Ponadto chciałam z całego serca podziekować, za to że wybrałaś/eś moje warsztaty. Czuję się wyróżniona i szczerze, podekscytowana bo znowu będe mogłą poznać nowych, wspaniałych ludzi.
Ok, najwyższy czas na konkrety 😉

Co ze sobą zabrać ?

1. Laptopa z wgranym PS, zaktualizowanym LR i CR

2. Obiektywy- 85mm lub 135mm lub 70-200 lub to co masz 😉 Przyda się również szerszy kąt więc zabierz 35 lub 24-70 jeśli jest taka możliwość.

3. Ładowarkę, zasilacz, myszkę itp – wiem że to oczywiste, ale uwierz mi, kilku uczestnikom brak ww popsuło lekko humor 😉

4. Notatnik i długopis – przyda się do notowania, bo mam szczerą nadzieję, że nauczę Cię choć jednej nowej rzeczy, która warta będzie zapisania.

5. Strój adekwatny do pogody

6. Wgląd w portfolio- wgraj na swój komp lub pen drive 5 wybranych, Twoim zdaniem najfajniejszych ujęć plenerowych

7. Listę pytań- pamiętaj proszę, że nie mam pojęcia na jakim etapie drogi jesteś i na jakie pytania, chciałbyś uzyskać odpowiedzi. Nigdy nie myśl, że Twoje pytanie może być głupie.

Pytaj a ja jak tylko będę w stanie na pewno odpowiem.

7. NAJWAŻNIEJSZE- zabierz ze sobą otwarty umysł, pozytywne nastawienie, odrobinkę pokory i chęć do nauczenia się czegość nowego, a także duuuużo cierpliwości do mnie 😉

Czy warto wiedzieć coś jeszcze ?

Jeśli są to Twoje kolejne warsztaty, to na pewno wiesz jak warsztaty grupowe wyglądają i z czym trzeba się liczyć. Jesli jednak są to Twoje pierwsze grupowe warsztaty fotograficzne to warto abyś wiedział, że :

1. Jesteśmy grupą, na różnym poziomie zaawansowania ( niestety organizator nie zawsze ma możliwość oceny wiedzy uczestników, przed zapisem) i o różnym poziomie energii.
Bądźmy dla siebie wyrozmiali, serdeczni i przyjacielscy a wtedy dobra energia na pewno będzie sprzyjała przyswajaniu wiedzy.

2. Jesteśmy grupą, a więc czas dzielimy na wszystkich członków.
Jeśli jesteś mega gadułą, postaraj się kontrolować swoje gadulstwo, aby inni, mniej śmiali, mieli szansę na wyjście z cienia.
Jeśli zaś jesteś nieśmiały i cichy, pamiętaj, to jest także Twój czas, wykorzystaj go na 100%.

3. Plener grupowy również róźni się od tego, gdy jesteś sam na sam z modelem. Postaraj się szanować panujące na warsztatach zasady, a wtedy wszyscy będą zadowoleni.

4. Jeśli w trakcie pleneru pojawią się jakiekolwiek wątpliwości, proszę, podejdź i zapytaj. Ja choć zakręcona, jestem tam dla was i nie wahajcie się z tego korzystać. 🙂

na koniec 😉

Na koniec, tych aż nadto poważnych rad, muszę Ci zdradzić sekret- taki od serca.

Najbardziej zależy mi na tym, aby dać Ci wszystko po co zgłosiłaś/eś się na warsztaty i mam nadzieję, że z Twoją pomocą mi się to uda.